Sprzęt

Jadę jednym z najbardziej popularnych motocykli „podróżniczych” – BMW 1200 GS ADVENTURE. Jest wytrzymały, wygodny i praktycznie bezawaryjny. Produkowaną fabrycznie maszynę dostosowałem do swoich potrzeb i trasy – zmieniłem amortyzatory, opony oraz wszystkie części eksploatacyjne wymieniłem na nowe. Do motocykla dołożę urządzenie GPS oraz wszechstronny intercom z radiem UKF, audiobookiem i głośnikami w kasku umożliwiającymi słuchanie muzyki na trasie. Siodło mam seryjne, dołożę do niego tylko poduszkę powietrzną, która ograniczy dyskomfort w gorących strefach klimatycznych.

BMW 1200 GD Adventure

Doradzono mi, abym jechał w sztywnych butach motocrossowych. Na tak długiej trasie wydawać by się mogło, że to nienajlepszy pomysł, jednak ich właściwości ochronne są jedyne w swoim rodzaju, warto więc się pomęczyć. Nic tak nie zepsułoby podróży jak złamana kostka…

Mogę wziąć tylko jeden kask, wydaje się więc że najlepszym wyborem będzie ten z otwieraną szczęką. W upale łatwo będę mógł się ochłodzić, w razie kontroli szybko porozumieć z patrolem a przy ewentualnej wywrotce (choć już dziś jest jasne, że ta na pewno mnie nie ominie) wystarczająco ochroni głowę.

Samochód techniczny

W trakcie podróży będzie nam towarzyszył samochód techniczny – duża, terenowa ciężarówka z kierowcą, który będzie pełnił również role mechanika. Nasza grupa będzie korzystała z jego pomocy tylko w ostateczności. Z założenia samochód będzie podążał kilka godzin jazdy za nami ale nie będzie pokonywał odcinków off-roadowych, które mogę przejeżdżać na własną odpowiedzialność. Każdy z nas może przewieźć w nim tylko jedną torbę, w której będzie śpiwór i karimata do spania. W razie poważnej choroby lub nieusuwalnej awarii motocykla, na pace będzie miejsce na nieszczęśnika. Głównym założeniem tego supportu jest jednak pomoc techniczna, przewożenie zapasowych części takich jak opony oraz ciężkich narzędzi umożliwiających poważne naprawy.

Przygotowania

Za trzy miesiące będę już w trasie, więc teraz przyszedł czas na ostateczne ustalenia. Kilka dni temu w Londynie ustaliliśmy finalne szczegóły. Startujemy 17 kwietnia, ale ja z Warszawy ruszam samolotem już 15, żeby zdążyć odebrać motocykl na miejscu. W Pekinie bę ... czytaj więcej »

Sprzęt

Jadę jednym z najbardziej popularnych motocykli „podróżniczych” – BMW 1200 GS ADVENTURE. Jest wytrzymały, wygodny i praktycznie bezawaryjny. Produkowaną fabrycznie maszynę dostosowałem do swoich potrzeb i trasy – zmieniłem amortyzatory, opony oraz wszystkie ... czytaj więcej »

Partnerzy

logo_Poznaj_Swiat MotoVoyager logo_duze onet_logo1-1 logo_scigacz_Szerokosc2 extremium logo Logo MotoRmania1 Logo Wiadomosci Motocyklowe1-1

Sponsorzy

ASUS logo FAB slogan logo ejko bez szalika1 logo bajtel black version2