Ostatni news z Pekinu, następne już z kraju

Ostatnie trzy dni w Pekinie. Odwiozłem motocykl do portu oddalonego o 160km od miasta, i cóż, musiałem się z nim rozstać… Zostawiłem jeden kufer tzw. techniczny ze śpiworem, częściami zamiennymi a resztę zabrałem ze sobą. Transport morski jest mniej restrykcyjny niż lotniczy, nie ma problemów z paliwem (trzeba zostawić jak najmniej się da) czy rozpinaniem akumulatora. Zwiedziliśmy Wielki Mur, Plac Tienanmen, Zakazane Miasto. Jest bardzo gorąco, ponad 40 stopni i mnóstwo turystów. To są inne Chiny, nie te które mi się tak spodobały na prowincji.

Motocykl w sierpniu dopłynie do Londynu, pojadę po niego i zrobię ostatnie 1500 km do Warszawy – akurat przekroczę 20.000 km trasy. Trasy ciekawej, fajnej, imponującej. Z pewnym powiedzmy sentymentem rozstajemy się tutaj, Aaron już wyjechał, pozostali rozjeżdżają się jutro. Ja też, ale na razie do Szanghaju, w którym czeka na mnie żona i dwaj synowie. Wspaniałe spotkanie mnie czeka :)

DSC025181

DSC025651

DSC025311

Zostaw Wiadomość

  1. Robert pisze:

    Powiedzcie mi jak to jest z jeżdżeniem takim mocnym, proyrzbionem DT 50 z cylinderkiem 70cmm3 albo i więcej i z policją :D Chodzi oczywiście o przypadek w ktf3rym mam tylko dowf3d osobisty i prawo jazdy kategorii B. Policjant może się przecież przyczepić jeśli jedziemy więcej niż 45 km/h. Tak samo głośność takiego pojazdu chyba nie spełnia żadnych norm? Słyszałem jak chodzi Rieju kumpla słyszałem go jak przejeżdżał przez tory kolejowe (musiał się zatrzymać bo jechał pociąg a pociąg też słyszałem) w odległości od mojego domu 500 metrf3w Więc czemu policja nie zmierzy głośności i nie da mandatu? Wg mnie to lekkie przegięcie.Poza tym jak to jest z prędkością, jade sobię stuningowaną DT 50 80 km/h w terenie zabudowanym, stoi policja zatrzymuje mnie, daje im papiery od motoroweru no i co? odeślą na przegląd? Dadzą mandat 500 pln za prowadzenie pojazdu bez odpowiednich uprawnień (taki chyba dają jak ktoś jedzie motorem a nie ma prawa jazdy kategorii A) spuszcza powietrze z kf3ł każą prowadzić do domu czy może wezwą lawetę za 300 pln i potem na parking policyjny i płać człowieku za każdy dzień? Nie boicie się jeździć tuningami z papierami od motoroweru?

  2. piotrek pisze:

    tak na oko to 10kg mniej zostało. Żona się ucieszy ;-) .

Przygotowania

Za trzy miesiące będę już w trasie, więc teraz przyszedł czas na ostateczne ustalenia. Kilka dni temu w Londynie ustaliliśmy finalne szczegóły. Startujemy 17 kwietnia, ale ja z Warszawy ruszam samolotem już 15, żeby zdążyć odebrać motocykl na miejscu. W Pekinie bę ... czytaj więcej »

Sprzęt

Jadę jednym z najbardziej popularnych motocykli „podróżniczych” – BMW 1200 GS ADVENTURE. Jest wytrzymały, wygodny i praktycznie bezawaryjny. Produkowaną fabrycznie maszynę dostosowałem do swoich potrzeb i trasy – zmieniłem amortyzatory, opony oraz wszystkie ... czytaj więcej »

Partnerzy

logo_Poznaj_Swiat MotoVoyager logo_duze onet_logo1-1 logo_scigacz_Szerokosc2 extremium logo Logo MotoRmania1 Logo Wiadomosci Motocyklowe1-1

Sponsorzy

ASUS logo FAB slogan logo ejko bez szalika1 logo bajtel black version2